Epilasyon sonrası dikkat edilmesi gereken 8 kural


İstenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen kadınlar lazer epilasyona başvuruyor. Bu işlemden etkili sonuç alabilmek için düzenli uygulama yapılması gerekiyor. Uzun vadede tüylerden kurtulmanızı sağlayan lazer epilasyon sonrasında dikkat edilmesi gerekenler var.

Seanslar halinde yapılan lazer epilasyondan belli bir süre sonra ve genel olarak yapılamaması gerekenler vardır. Hem işlemin amacına ulaşması hem de cildinizin zarar görmemesi için epilasyon sonrası öneriler derledik.

Lazer epilasyon sonrasında ciltte kızarıklık ve kabarıklıkların görülmesi normaldir. Genellikle bunlar birkaç saat içerisinde yok olur. Bol bol nemlendirici uygulamak ve buz torbası koymak iyi gelir.

İşlemden bir hafta sonra kalan batıklar varsa onların da dökülmesini sağlayacak olan kese uygulaması önerilir. Daha erken süreçte kese uygulamak cildinizde tahriş ve kalıcı/geçici yaralara yol açabilir.

İşlem uygulanan bölge hassas olacağından bir haftadan önce peeling yapmak, kaşımak gibi davranışlardan da uzak durulmalıdır. Bu süre zarfında her gün nemlendirmeye önem verilmelidir.

Seanstan yaklaşık 2 hafta sonra tüyler dökülmeye başlar. Dolayısıyla dökülmediğini zannederek tıraş etmek, epilatör ya da ağda gibi işlemler uygulamak kesinlikle yanlış bir davranış olacaktır.

Yine lazer epilasyon sonrası işlem yapılan bölgenin bir hafta boyunca güneş görmemesi gerekiyor. Sonrasında direkt güneşe çıkmak yerine korumalı ve güneş koruyucu sürmek önem taşıyor.

İşlem uygulanan cildinize kozmetik ürünler uygulamamanız lazım. Bronzlaştırıcı, makyaj vs. ürünler kimyasal içerdikleri için zaten hassas olan bölgenin mikrop kapmasına yol açabilir.

Uygulama sonrasında ağır sporlardan kaçınmalıdır. Çok fazla terlememeye özen gösterilmelidir. Giyilecek kıyafetlerin de rahat ve pamuklu kumaş olması tahrişi önleme açısından önemlidir.

#epilasyon #LazerEpilasyon #lazerepilasyongaziantep #KışLazerEpilasyon #gaziantepbuzbaşlıklılazerepilasyon #lazerepilasyonfiyatları #lazerepilasyonmerkezleri #lazer #hayaletlazer #erkeklazerepilasyon #hayaletlazerepilasyon #şehitkamillazerepilasyon #buzlazer #lazerepilasyon #hayaletlazergaziantep #ghostlazerepilasyon #gaziantepLazerEpilasyon #ghostlazergaziantep #ghostlazer #BuzBalşıklıLazerEpilasyon #BuzBaşlıklıLazerEpilasyon #lazerepilasyongaziantep #Lazer

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Henüz etiket yok.
Follow Us
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Facebook Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Google+ Social Icon
 • YouTube Social Icon
 • Pinterest Social Icon
 • Instagram Social Icon

Şehitkamil - Gaziantep - info@nowguzellik.com

© 2021 by PURE. Proudly created with nowguzellik

Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkındaki diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla güzellik ve estetik amaçlı açılmış merkezlerde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.

Bu sitede yer alan bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlı olup tüm kişilere uygunluğu hekim kontrolü gerektirir. Sitemizde yer alan doktor uygulamaları sadece poliklinik ve tıp merkezlerinde yapılmaktadır.

SİTE KULLANIM ŞARTLARI

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.

 • Instagram
 • Facebook Sosyal Simge
 • Twitter
 • YouTube
 • Pinterest Sosyal Simge
 • Tumblr Sosyal Simge
png now_edited.png