Gaziantep Saç Simülasyonu
Saç Simülasyonu Gaziantep

Saç Dövmesi nedir? Saç simülasyonu nedir? Saç gölgelendirme tekniği nedir? Saç pigmentasyonu nedir ? 

Yukarıda  soruların dünyada genel olarak adı Scalp Micropigmentation dur. Bu isimler Türkiye de farklı kullanıcılar tarafından verilen isimlerdir. İşlem aynı işlemdir ve sadece farklı isimlerde anılmaktadır.

​Saç simülasyonu nedir?

Özel olarak tasarlanmış cihazlar ile özel olarak geliştirlmiş boyaların saç derisi bölgesine minik efekler şeklinde uygulanması işlemidir. Türkiye'de saç dövmesi, saç mikropigmentasyonu, saç simülasyonu gibi isimlerle anılmaktadır.

Saç ekimiyle farkı nedir ?

Saç pigmentasyonunda bir saç ekilmiyor. Sadece bölgeye minik saç efekleri veriliyor. Saç ekiminde işlem sonrası 1 yıl gibi bir süre beklemek gerekirken saç pigmentasyonunda 3-5 saat gibi kısa bir sürede yeni bir görünüme kavuşmak mümkün.

Ne kadar süre kullanabilirim ? 

Saç simülasyonu işlemin dünyanın en kaliteli boyası N.P.M. saç simülasyon boyalarını kullanmaktayız. Kişinin cilt yapısı ve yaşam tarzına bağlı olarak 3-5 yıl kullanım imkanı sağlar.

Boyaların herhangi bir zararı var mı ? 

Kullanılan tüm boyalar Türkiye' de S.B işlemleri yapılmış N.S.I Laboratuvarları onaylı.Ayrıca uluslararası dermatolojik testleri yapılmış boyalardır.Hiçbir şekilde zararı yoktur.Fakat buna rağmen işlem öncesi alerji testi kişiye yapılır.

İşlem esnasında canım acır mı ?

Saç pigmentasyon işlemi öncesinde kişinin çalışma yapılacak bölgesi anestesik kremler ile lokal olarak uyuşturulur.Böylece çalışma esnasında çok ciddi bir acı hissi oluşmaz.

İşlem sonrası ne kadar bir süre sonra normal yaşantıma dönebilirim ?

Saç simülasyonu işlemi bittiği andan itibaren normal yaşantınıza dönebilirsiniz.Hatta işlem sonrası sinemaya,arkadaşlarınızla buluşmaya gidebilirsiniz.

Saç Simülasyon işlem sonrası nelere dikkat edilmelidir ?

İşlem sonrası ilk bir hafta aşırı spor, terleme, güneş, kozmetik ürün ve sudan uzak tutulmalıdır bölge. Verilmiş olan bakım losyonunu günde 1 defa az miktarda kullanılmalıdır. Bu yazdıklarımız sadece ilk bir hafta için geçerlidir.

Saç Simülasyonu yaptıran kişi saçını boyatabilir mi ?

Özellikle bayanlar tarafından oldukça sıklıkla sorulan bu sorunun cevabı oldukça sevindirici.Tabiki boyatabilirsinz.Fakat işlem sonrası minimum 3 hafta asla saçınızı boyatmayın. Sonraki dönemde boyatabilirsiniz.

Beyaz saçlı kişiler saç simülasyonu yaptırabilir mi?

Beyaz renkli boyalar üretilmesine rağmen sonuçların çok başarılı olmadığı için eğer kişi saç rengini değiştirmiyorsa yapılmamalıdır.

 • Facebook Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Google+ Social Icon
 • YouTube Social Icon
 • Pinterest Social Icon
 • Instagram Social Icon

Şehitkamil - Gaziantep - info@nowguzellik.com

© 2021 by PURE. Proudly created with nowguzellik

Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkındaki diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla güzellik ve estetik amaçlı açılmış merkezlerde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.

Bu sitede yer alan bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlı olup tüm kişilere uygunluğu hekim kontrolü gerektirir. Sitemizde yer alan doktor uygulamaları sadece poliklinik ve tıp merkezlerinde yapılmaktadır.

SİTE KULLANIM ŞARTLARI

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.

 • Instagram
 • Facebook Sosyal Simge
 • Twitter
 • YouTube
 • Pinterest Sosyal Simge
 • Tumblr Sosyal Simge
png now_edited.png