Lazer Epilasyon sonrası Bakım


Lazer Epilasyon sonrasında üzerinde durulması önerilen noktalar:
 1. Güneş Işığı

 2. Nemlendirme

 3. Duş Alma

 • Lazer epilasyon uygulaması ardından cildi hassas kişilerde kızarıklık olaşabilir. Bu kızarıklıklar, epilasyondan kısa süre sonra düzelecektir. Şayet kızarıklıklar kişiyi rahatsız ediyor ise, uzmanın önereceği lokal pomatlar ya da buz kompressleri uygulanabilir.

 • Lazer Epilasyon uygulamasının ardından bir gün boyunca duş alınmaması önerilir. Duş sırasında kese ya da peeling yapmak önerilmez. Bu işlemler, epilasyondan en az 3 gün sonra yapılması önerilir.

 • Lazer Epilasyondan sonra, özellikle hassas ciltlerin 3 gün boyunca doğrudan güneş ışığına maruz kalması tavsiye edilmemektedir. Şayet kişi güneş ışığına çıkacak ise, ultraviyole A ve B içeren, en az 50 faktörlü güneş kremi kullanmak gerekmektedir. Epilasyon uygulaması sonrası ciltte leke oluşmaması için, güneş ışığından korunmak gerekmektedir. Ayrıca solaryum, güneş banyosu gibi direkt olarak bronzlaşmaya yönelik faaliyetlerden de yine bir süre uzak durulması önerilir. Leke oluşumunun dışında güneşlenmek tahriş ve yanma yaratabilir; gelecek epilasyon işleminde daha az verim alınmasına neden olabilir.

 • Lazer Epilasyon sonrası tüylerinizin dökülmesi zaman alabilir. Uygulama sonrası tüylerin giderilmesi için ağda ya da jilet gibi yöntemlere başvurulmaması önerilir. Tüyler; 3 ile 21 gün kadar bir sürede yavaş yavaş dökülecektir. Bazı kişilerde bu süre 20 günü bulabilir. Ağda gibi kökten alma yöntemlerine ise önerilmez.

#lazerepilasyongaziantep #LazerEpilasyon #lazerepilasyonmerkezleri #BuzBaşlıklıLazerEpilasyon #hayaletlazer #KışLazerEpilasyon #lazerepilasyonfiyatları #erkeklazerepilasyon #lazerepilasyon #buzlazer #Lazer #hayaletlazergaziantep #lazerepilasyongaziantep #BuzBalşıklıLazerEpilasyon #gaziantepbuzbaşlıklılazerepilasyon #ghostlazergaziantep #şehitkamillazerepilasyon #gaziantepLazerEpilasyon #ghostlazer #ghostlazerepilasyon

19 görüntüleme

Sıkça Sorulan Sorular

#demo.question.question1#


#demo.question.question1.answer1#
#demo.question.question2#


#demo.question.question2.answer1#

 1. #demo.question.question2.answer2#
 2. #demo.question.question2.answer3#
 3. #demo.question.question2.answer4#
 4. #demo.question.question2.answer5#
#demo.question.question3#


#demo.question.question3.answer0#

 1. #demo.question.question3.answer1#
 2. #demo.question.question3.answer2#
 3. #demo.question.question3.answer3#
 4. #demo.question.question3.answer4#
 5. #demo.question.question3.answer5#
#demo.question.question4#


#demo.question.question4.answer1#

 • Facebook Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Google+ Social Icon
 • YouTube Social Icon
 • Pinterest Social Icon
 • Instagram Social Icon

Şehitkamil - Gaziantep - info@nowguzellik.com

© 2015 by PURE. Proudly created with gaziantepwebtasarimi

Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkındaki diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla güzellik ve estetik amaçlı açılmış merkezlerde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR.

Bu sitede yer alan bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlı olup tüm kişilere uygunluğu hekim kontrolü gerektirir. Sitemizde yer alan doktor uygulamaları sadece poliklinik ve tıp merkezlerinde yapılmaktadır.

SİTE KULLANIM ŞARTLARI

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.