top of page

MİCROBLADİNG 3D KIL TEKNİĞİ KAŞ KONTÖRÜ


Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle ‘’Micro Picmentation’’ mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilme işlemidir. Bu alerjik olmayan, ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için özel üretilmiş olup, herhangi bir katkı maddesi içermez. Tamamiyle Organiktir doğaldır. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir, Dövme ve kalıcı makyaj arasında hem teknik hemde malzeme farkı vardır, ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümlerini korurlar. Kalıcı Makyaj işlemi sayesinde kaş, göz çizgisi(eye liner) veya dudak kontürü şeklinde doğal cilt renginizle uyumlu renkler tercih edilerek hatların biraz daha düzgün ve belirgin olması amaçlanarak kalıcı makyaj uygulaması yapılır. Şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir.

Micro Pigmentasyon, halk arasındaki adı ile kalıcı makyaj, kalıcı kaş makyajı, kalıcı kaş kontürü, kalıcı göz makyajı, kalıcı eyeliner, kalıcı dudak kontürü, kalıcı göz makyajı, dövme kaş, kalıcı kaş, kalıcı dudak makyajı, Kalıcı Makyaj vs. gibi değişik isimlerle anılır. Uluslar arası adı Semi permanent make up, yani yarı kalıcıdır. Çünkü Kalıcı makyajın cilt yüzeyinde kalıcılığı kullanılan boya, teknik ve cilt yapısına göre 2 – 5 sene arasıdır.

Kalıcı Makyaj Teknikleri;

1) Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş – Japon Metodu %100 doğal kaş görüntüsü

2) Permanent Micro Point (Mikro Noktalar Özel Çalışma)

3) Permanent Micro Simulacrum (Mikro Gölgeler Özel Çalışma)

Çoğunlukla Kalıcı Kaş Çalışması Yaparken Microblading 3D Kıl Tekniği İle Yapıyoruz. Uygulama Duruma Göre Farklılık Arz Edebiliyor. Bazı Kaşlarda Tüm Teknikleri Uyguladığımızda Olabiliyor. Mühim olan Doğal görüntüyü yakalamak.Tüm Teknikler başarılı bir şekilde bir kişidede uygulanabilir. Hem kıl tekniği hemde micro point aynı anda uygulanabilir. Yada üç teknik birden uygulabilir.

Kıl tekniği ile doğal kıl görünrüsü verilmeye çalışılır.Profesyonel bir Kalıcı makyaj kıl tekniği ile yapılan kaş kontüründe Neredeyse gerçek kaşınızla ayırt edilemez.

Mikro pigmentasyonda kullanılan pigmentler, boya maddeleri, zamanla hücrelerin fizyolojik fonksiyonu olan FAGOSİTOZ ile yok olurlar. Hücre, pigmenti içerisine alır, parçalar ve yok eder. Mikro Pigmentasyon 2-5 senede yok olur, ancak yinede bu durum cilt tipi ile bağlıdır, bazı ciltlerde pigmentler tamamıyla yok olmaz hafif belli belirsiz kalabilir. Kullanılan boyalar organik olduğundan insan sağılığı için herhangi bir tehdit söz konusu değildir.

UYGULAMA SONRASI RENK KAYBININ NEDENLERİ ?

1 ) Mikro Pigmentasyon Kalıcı Makyaj uygulamasının ömrü cilt tibine görede farklılık gösterir.Kimi cilt yağlı ,kimi cilt kuru kimisi karma cilt dediğimiz cilt tipine sahiptir.

2 ) Mikro Pigmentasyon uygulaması yapıldıktan sonra çok ince bir kabuklanma olur.Uzman kişinin önerdiği krem ile bakımı tamamlanmalı ve kabuk soyulmamalıdır. Kabukları erken soyarsanız uygulamanın ömrünü kısaltırsınız.

3 ) Skatrizasyona ( cildin kendini yenileme özelliği ) Her cilt yapısı farklıdır ve cildin belli dönemlerde kendisini yenilediği bilinir. Bu durum uygulamanın ömrünü kısaltır ve kalıcı makyajın renginin zamanla açılmasına sebep olur.

4 )Sürekli olarak güneşlenmek veya solaryuma girmek yapılan kalıcı makyajın ömrünü kısaltacaktır. Mümkün olduğu kadar Kalıcı makyaj yapılan bölgeyi güneş ışınlarından korumak gerekir.Korunursa renk kaybı kısa süre içerisinde olmayacaktır. Güneşlenmeden önce yüksek faktörlü bir krem ile önlem alınmalıdır.

4 ) Pigmentlerin Korneum tabakasına uygulamanın doğru yapılmamasından kaynaklanır.Kalıcı makyaj uygulamasının belli standartları vardır. Kalıcı makyajı yapan kişini Uzman ve en az 5 yıllık deneyimi olması,tecrübeli olması gerekir.

1.093 görüntüleme0 yorum

Commenti

Valutazione 0 stelle su 5.
Non ci sono ancora valutazioni

Aggiungi una valutazione
bottom of page