google-site-verification=b0rZGWwoecbmumPZv2nqKmH9oMRE2kpA01zGSbzckps
top of page

Gaziantep Lazer Epilasyon

dermapen microiğneleme gaziantep

Dermapen Micro İğneleme

dermapen dermaroller cilt yenileme micro iğneleme
dermapen dermaroller cilt yenileme micro iğneleme

Kalıcı cilt kusurlarının giderilmesi ve yaşlanmaya bağlı cilt elastikiyetinin yitirilmesi gibi bulguların azaltılması adına keşfedilen tekniklerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

 

Kişinin kendi kanı ile gençleşmesinden tutun botox ve dolgu uygulamalarına kadar pek çok teknolojinin tercih edildiği bu gençleşme tekniklerinden oldukça yeni ve etkili olan ise dermapen yöntemi olmaktadır. Micro iğneleme tekniği olarak da bilinen bu yöntem oldukça basit bir prensip ile çalışmaktadır.

 

Dermapen Uygulaması Ne İşe Yarar?

 

Dermapen uygulamasının amacı temelde, cildin yenilenme mekanizmasını uyararak yeni, taze cilt dokusunun oluşmasını tetiklemektir. Böylece, cilt üzerinde meydana gelmiş çatlaklar, ince çizgiler, dudak çevresi ve üzerinde oluşmuş çizgiler hızlı bir şekilde yok edilmektedir.

Aynı zamanda yara izleri, sivilce, suçiçeği izleri, sivilce oyukları ve güneş lekelerinin de bu şekilde iyileştirilmesi sağlanmaktadır. Temelde bir leke tedavisi yöntemi olmasa da dermapen lekelerin giderilmesi açısından da oldukça faydalı bir uygulama olmaktadır.

 

Micro İğneleme Nasıl Yapılır?

 

dermapen tedavi yönteminde, öncelikle cildin iyice temizlenmesi ve arındırılması gerçekleştirilir. Cildiniz, cilt tipinize uygun solüsyonlar ile dezenfekte edildikten sonra, cildin en değerli dokusu olan epidermis dokusuna zarar verilmeden micro iğneleme tekniği ile cilt üzerinde gözle görülmeyen kanüller açılır.

 

Bu uygulama sonrasında gerekli besleyici cilt solüsyonları cilt dokusu desteklenir ve toplamda 4 haftalık aralıklar ile 4 seans olmak üzere aynı işlemler tekrarlanmaktadır.

Dermapen Dermaroller (Micro İğneleme)

bottom of page