google-site-verification=b0rZGWwoecbmumPZv2nqKmH9oMRE2kpA01zGSbzckps
top of page

CİLT BAKIMI

ciilt bakımı gaziantep
yosun peeling
Cilt Bakımı

Cilt, kişiler maksadıyla en ehemmiyetli olan giyisidir. Estetik bir görüntünün de en ehemmiyetli ögesidir. Bu nedenle cildi korumak bakmak hem estetik açıdan ehemmiyetlidir hem de deri sağlığı maksadıyla ehemmiyetlidir. Bu nedenle düzenli olarak medikal cilt bakımı uygulamaları yapılmalıdır.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı, profesyonel uzmanlar tarafından profesyonel ürünler ile yapılan cilt bakımıdır.

Medikal Cilt Bakımı Ne şekilde Yapılır?

Medikal cilt bakımı bazı temel adımları olan geniş kapsamlı bir cilt uygulamasıdır. Bu adımlar şu şekildedir;

 • Medikal cilt bakımı maksadıyla öncelikle hasta hazırlanmalıdır. Hazırlık aşamasında, hastanın saçları bone ve bant ile ıslanmaması maksadıyla koruma altına alınarak steril bir ortam hazırlanmalıdır. Ardından boyundan itibaren havlu ile kapatılır. Son olarak da hastanın cildi makyaj temizlenir ve temiz, kuru hale getirilir. Çünkü medikal cilt bakımı kesinlikle temiz cilt üzerine uygulanmalıdır.

 • Hazırlık aşaması bitirildikten sonra, hastanın yüzü özel hazırlanan kimyasal bir jel ile tekrar temizlenir. Yumuşak pedler ile bu jel temizlendikten sonra kimyasal peeling uygulaması yapılır. Bu şekilde, medikal cilt bakımının diğer adımlarının daha etkili olması ve derinin iç kısımlarına nüfuz ederek daha başarılı olması daha çok sağlanır. Çünkü peeling ile ölü hücreler temizlenerek cilt üzerinden uzaklaştırılır.

 • Peeling sonrasında cilde yoğun ılık buhar verilerek cilt yumuşatılır. Buhar, cilt gözeneklerinin açılmasını, derinin yumuşamasını sağlar ve daha çabuk işlem yapılmasını sağlar. Açılan gözeneklerdeki kirler bütün siyah noktalar, yağ bezeleri, deri altındaki kabartılar çok daha kolay temizlenebilir. Yumuşayan cilt üzerinde çok daha rahat işlem yapılır ve iz kalmaması garanti altına alınmış olur.

 • Bu aşamada tüm siyah noktalar, bezecikler tek tek temizlendikten sonra, cilt üzerine özel bir solüsyon sürülür ve cildin steril olması sağlanır. Açılan gözeneklerin mikrop kapmaması, kirler ile dolmaması maksadıyla bu solüsyon ehemmiyetlidir.

 • Cilt temizlendikten sonra, tekrar peeling ve jel uygulamaları ile daha yoğun bir işlem yapılır.

 • Bu aşamadan sonra eğer cildin daha çok ihtiyacı var ise cilt bakım cihazı ile (düşük akımlı radyofrekans ) cilde sıkılaştırma işlemi , kollajen ve elastin uyarması sağlanır.

 • Son işleme gelindiğinde, cilt üzerine serumlar sürülür. Uygulanan cilt serumları medikal cilt bakımında cildin ihtiyacına uygun olan ve cildin ihtiyacı olan protein, mineraller,  kollajen vitamin destekleri olan  kokteyllerden oluşan serumlardır. Açılan gözeneklerden Serumu  kolay emen deri bu şekilde toparlanır ağır ağır gözeneklerini toparlamaya başlar. Son olarak da nemlendirici kremler ile cilde masaj yapılır. Cilt koruması güneşten koruma özelliği olan yüksek faktörlü kremler ile de sağlanır ve işlem bitirilir.

Bazı pratik uygulamalar da Medikal cilt bakımı uygulamadan önce cilt terapileri amacıyla şifa olan kremler serumlar ve tonikler  uygulanmadan önce uyumları sağlanıp uygulanabilir.

Kaç Seans  Medikal Cilt Bakımı Yapılmalıdır?

Profesyonel uygulanan bir cilt bakımı belli bir sürede tamamlanıp cildi tedavi ettikten sonra öyle bırakılması maalesef uygun değildir. Bu işlemler bir bakım olduğundan sürekli olarak yapılması tavsiye edilir. Medikal cilt bakımı alışkanlık haline getirilerek  da periyodik olarak uygulanması gereklidir. Daha önceden hiç medikal cilt bakımı yaptırmayan kişiler , cildinde çok yoğun biçimde siyah nokta olan, sivilceleri azmış , akne olmaya daha fazla olan ciltlerde her 15 günde 1 şeklinde 4 defa bakım kürü uygulandıktan sonra, cilt artık kolojen bir yapıya sahip olmuş olur. Kontrol altına alınan ciltlerde ayda bir ya da 40 günde 1yada 2 defa  medikal cilt bakımı yapılmalıdır. Günlük evde yapılan cilt bakımını tamamlayan ve doğru ürünler kullanan kişilerde  ise işlemlerini yaptıkları için bu süre 1,5 ayda hatta 2 ayda  bir yapılabilir.

Medikal Cilt Bakımı yapılası gereken bir işlemmidir?

Tabiki. profesyonel cilt bakımı yapıldığında estetik görüntüden önce cilt  sağlığı amacı ile çok önemlidir. Bunun yanında yaşlanan kişilerdeki  belirtileri de sadece düzenli yapılan cilt bakımı ile geciktirimek mümkündür. Yaşlanma belirtileri, alındaki ince çizgiler, ciltteki elastin ve kollajen kaybı, sürekli  kayıplara bağlı olan sarkmalardan meydana gelir.

Medikal cilt bakımı yaşlanma belirtilerini geciktirdiği gibi  bazı cilt problemleri olan kişilerde ise artık tedavi edilebilir. Bu problemlere gelince ,

 • Tüm Cilt lekeleri

 • Yaşlanmaya Bağlı olarak Cildin solgunlaşması

 • Ciltte biriken Deri döküntüleri

 • Cildin kuruyarak, çatlaması

 • Ciltte Aşırı yağlanma başlaması

 • Ciltteki yaşlanmaya bağlı kırışıklık başlangıçları

 • Ergenlik Sivilceleri ve derinleşmeyen kurumuş sivilce izleri

 • Cildin artık parlaklığını kaybetmesi gibi problemler

 

 

 

Medikаl Cilt Bаkımının Fiyаtlar Ne Kadardır?

Medikal cilt bakımı fiyatlarını ve diğer bakım ürünlerimizin ücretlerini öğrenmek maksadıyla bize ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyon

bottom of page