google-site-verification=b0rZGWwoecbmumPZv2nqKmH9oMRE2kpA01zGSbzckps
top of page

2014 yılının son ayında Dünya devi Alma Lasers firması tarafından üretilen BuzLazer™ teknolojisi yine lazer epilasyon teknolojileri arasında zirveye oturdu. Daha önce, 2008 yılında, Ütüleme Epilasyon teknolojisini icad eden Alma Lasers son altı yılda lazer epilasyon uygulamaları arasında açık ara önde giderek en çok tercih edilen teknoloji olmuştu. Şimdi yine Buz Lazer Epilasyon ile dondurarak acısız ve ağrısız istenmeyen tüylerinizden kurtulabiliyorsunuz.

En ince, en açık tüylerde bile etkili, tamamen acısız ve her ten rengine dört mevsim uygulanabilen bir lazer epilasyon sistemi ile tanışmaya hazır mısınız? Karşınızda BuzLazer.

Lazer epilasyonun tüm sorunlarının halledildiği yeni nesil bir teknoloji olan ve Alma Lasers tarafından geliştirilen Soprano Ice Lazer ile tüy renginiz, ten renginiz ne olursa olsun mükemmel sonuçlar elde etmek mümkün. İleri teknoloji soğutucu mekanizması sayesinde tamamen acısız bir sistem olan Buz Lazer (Soprano Ice) epilasyonla tanışmak, şimdiye kadar lazer epilasyon hakkında bildiğiniz her şeyi sıfırlamak anlamına geliyor. 2015 yılının en gözde lazer epilasyon teknelojisi.

BUZ LAZER ile LAZER EPİLASYON NASIL YAPILIR ?

Buz Lazer Epilasyon 2014 yılı sonunda çıkan acısız ağrısız ve en hızlı diode lazer epilasyon teknolojisidir. Soprano Ütüleme Epilasyon teknolojisi 2009 yılından itibaren lazer epilasyon yaptırmak isteyenler için devrim niteliğinde bir teknolojiydi ve hemen hemen her şehirde onlarca merkez tarafından tercih edilerek konforlu lazer epilasyon hizmeti sunmaya başladı ve halen devam ediyor. Buz Lazer Epilasyon teknolojisi ise Soprano Ütüleme Epilasyon teknolojisinin üzerine çok daha soğuk tedavi başlığı ve büyük başlık ucuyla zaten çok az olan acı ve ağrıyı ortadan kaldırdı ve seans sürelerini büyüyen tedavi başlığıyla yarı yarıya azalttı. Buz Lazer Epilasyon cihazları da sarfsız olmakla birlikte dört mevsim uygulanabilen ve tüm kıl tiplerinde başarı sağlayan ve yanına tamamlayıcı bir cihaz gerektirmeyen en son teknoloji lazer cihazlarıdır. Soprano ICE Buz Lazer teknolojisi 2014 Aralık ayında Türkiye de satılmaya başlandı.

Yüzümdeki tüylere lazer epilasyon yapılamayacağını söylediler, bu yeni sistemden faydalanabilir miyim?

Eski lazer sistemlerinin yüzdeki tüylerde etkili olmamasının başlıca iki nedeni vardır. Bunlardan ilki yüzdeki tüylerin vücuttakilere kıyasla çok daha ince ve açık renk olmasıdır. Ve eski teknolojilerle uygulama yapıldığında yüzde tetikleme yaptığı gözlemlenmiştir. Özellikle Alexandirte lazer epilasyon teknolojilerinin yüz bölgesinde kullanılmadığı herkes tarafından bilinmektedir. Buz Lazer (Soprano Ice), en ince ve en açık tüylerde bile etkili olan bir teknolojiye sahiptir. Yüzdeki tüylerle ilgili ikinci sorun ise uygulama yapılacak bazı bölgelerin çok küçük olması ve eski nesil lazer sistemlerinin aplikasyon başlıklarının bu bölgelere uygulama yapılamayacak kadar büyük olmasıydı. Soprano Ice lazer sistemi ise kaş arası ve kulak içi gibi daha küçük bölgeler için tasarlanmış başlık ucuna sahiptir.

Koyu tenli olduğum için lazer epilasyon yaptıramadım, Soprano Ice Lazer teknolojisi benim için uygun mu?

Bu yeni teknolojinin eski nesil lazer epilasyon teknolojilerine göre en önemli farkı bütün ten renklerine uygulanabilmesi. Ten renginiz ne kadar koyu olursa olsun dört mevsim boyunca Soprano Ice Lazer sisteminden faydalanabilirsiniz. Buzlazer yani Soprano ICE lazer cihazları ile dört mevsim uygulama yaptırılabilmektedir.

Buz Lazer (Soprano Ice), diğer lazer epilasyon sistemleri gibi sadece kış aylarında mı yapılabiliyor?

Dilediğiniz her mevsim Soprano Ice lazerden faydalanabilirsiniz. Eski nesil lazer sistemlerinde ten rengi koyulaştıkça epilasyon etkisi de azalıyordu. Soprano Ice lazer sistem ise koyu tenlerde bile etkili sonuçlar almanızı sağlayan bir teknolojiye sahiptir. Yani, bronz bir tene sahip olduğunuzda bile bu tedaviden faydalanabilirsiniz.

Daha önce lazer epilasyon yaptırdım ama yine de cildim istediğim kadar pürüzsüz değil. Soprano Ice lazer sisteminden faydalanabilir miyim?

Bunun nedeni eski nesil sistemlerin ince ve açık renk tüylerde etkili olmaması idi. Bu da tedavi tamamlandıktan sonra bile pürüzsüz bir sonuç alınmasını zorlaştırıyordu. Soprano Ice lazer teknolojisi ise tüm tüylere etki ettiğinden çok daha pürüzsüz bir sonuç anlamına geliyor. Yani, sorunuzun cevabı evettir.

Kaç seans yaptırmam gerekiyor?

Bazı hastalarda altı ila sekiz hafta aralıkla üç-beş seans arası yeterli olurken, klinik araştırmalar pürüzsüz bir etki için genelde altı seans yaptırmanız gerektiğini gösteriyor. Tüm vücut epilasyon uygulamaa süresi bu yeni sistemde yarı yarıya azalıyor. Bunun sebebi tedavi başlığının ucunun eski sistemlere göre iki kat daha büyük olmasıdır.

İşlem sırasında canım acıyacak mı?

Hayır. Bikini bölgesi gibi en hassas yerlerde bile canınız acımayacak. Soprano Ice lazer epilasyon sisteminin eski nesil lazer epilasyon tedavilerine göre en belirgin farkı çok daha konforlu ve acısız olmasıdır. Özellikle acı eşiği çok düşük olan erkeklerde bile en çok tercih edilen sistem yine Buz Lazer dir.

Soprano Ice Buz Lazer Epilasyon

En açık tüylerde, en ince etkili, acısız ve dört mevsim her ten rengine uygulanabilen Buz Lazer epilasyon sistemi tüm sorunlarının halledildiği yeni nesil bir teknoloji. İleri teknoloji soğutucu mekanizması sayesinde tamamen acısız bir sistem olan Buz Lazer (Soprano Ice Soprano Ice Lazer ile ten renginiz, tüy renginiz, nasıl olursa olsun istenilen sonuçlar elde etmek mümkün.

Koyu ten Soprano Ice Lazer teknolojisi uygun mu?

Yeni nesil lazer epilasyon teknolojilerine en önemli farkı tüm ten renklerine uygunluğundur. Dört mevsim boyunca ten renginiz ne kadar koyu olursa olsun Soprano Ice Lazer sisteminden faydalanabilirsiniz.

Buz Lazer (Soprano Ice), hangi mevsimde yapılabiliyor?

Soprano Ice lazerden her mevsim faydalanabilirsiniz. Eski sistem lazer epilasyon sistemleri ten rengi koyulaştıkça etkisi de azalırdı. Koyu tenlerde bile etkili sonuçlar almanızı sağlayan Soprano Ice lazer sistem ile bronz tene sahip olduğunuzda tedaviden faydalanabilirsiniz.

Yüzüm için bu yeni sistemden faydalanabilirmi?

Yüzdeki tüylerde eski nesil lazer sistemlerinin faydalı olmamasının başlıca nedeni  yüzdeki bulunan tüylerin çok açık renk ve daha ince olmasıdır. Eski nesil lazer epilasyon uygulama yapıldığında yüzde tetikleme yaptığı gözlemlenmiştir. Buz Lazer (Soprano Ice),yüzdeki en ince ve en açık tüylerde bile etkili olan bir teknolojiye sahiptir. Yüzdeki tüylerle uygulama yapılacak bölgelerin çok küçük olması eski lazer sistemlerinin aplikasyon başlıklarının bu bölgelere uygulama yapılamayacak kadar büyük olmasıydı. Soprano Ice lazer sistemi ile kaş arası gibi daha küçük bölgeler için tasarlanmış başlıklara sahiptir.

Cildiniz istediğim kadar pürüzsüz değil.

İnce ve açık renk tüylerde eski nesil sistemlerin etkili olmaması,  tedavi tamamlandıktan sonra pürüzsüz bir sonuç ulaşılması zorlaştırıyordu. Soprano Ice lazer epilasyon teknoloji ise tüm tüylere etki olduğunda çok daha pürüzsüz bir sonuç alınmasını sağlıyor. 

Kaç seans  gerekiyor?

Altı hafta aralıkla 3-5 seans arası bazı hastalara yeterli gelirken, klinik araştırmalarda pürüzsüz etki yaratmak için genelde 6 seans yaptırmasının gerektiğini gösteriyor. Tüm vücut epilasyon uygulaması bu yeni sistemde yarı yarıya azalıyor.

İşlem sırasında acı var mı?

Soprano Ice lazer sisteminin eski nesil lazer epilasyon tedavilerine göre en belirgin farkı çok daha konforlu ve acısız olmasıdır. Bikini bölgesi gibi en hassas yerlerde bile canınız acımayacak. Özellikle acı eşiği çok düşük olan kadın ve erkeklerde bile en çok tercih edilen sistem Buz Lazer dir.

lazer epilasyon

Lazer Epilasyon

Kalıcı epilasyon için lazer epilasyon.

Jiletleri atın. Artık ağda yok. Artık bir an önce hazır olabilirsiniz. Epilasyon için lazer tedavisi hızlı ve güvenilir, kalıcı epilasyon anlamına gelir. Deneyimli estetisyenlerimiz Buz başlıklı ütüleme sistem ve dünyanın en verimli tüy azaltma sistemi Ghost Lazer'i kullanıyor. Tüm yıl boyunca pürüzsüz, gitmeye hazır ciltler için.

bayan-lazer-epilasyon

bayan-lazer-epilasyon

Buz Lazer Epilasyon, diode – ütüleme lazer epilasyon sistemidir. Buz lazer, diode lazer teknolojisi prensibi ile çalışmaktadır. Dalga boyu 810nm olmaktadır.

Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon

En açık tüylerde, en ince etkili, acısız ve dört mevsim her ten rengine uygulanabilen Buz Lazer epilasyon sistemi tüm sorunlarının halledildiği yeni nesil bir epilasyon cihazı

erkek-lazer-epilasyon

erkek-lazer-epilasyon

Buz Lazer epilasyon ve lazer epilasyon uygulamalarının en acısız, en hızlı ve en son teknolojisidir. 810nm dalga boyunda bir diode lazer teknolojisiyle çalışır.

Lazer epilasyon, pratik olduğu kadar kritik bir uygulamadır da. Dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Bu durumları sırası ile kısaca ele alalım. Öncelikle lazer epilasyon işlemleri için uygun bir aday mısınız yoksa değil misiniz bunu bilmek gerekir.

Eğer hamileyseniz, bebeğinizi emziriyorsanız, hormonal değişim sürecini tamamlamaışsanız, hastalık ve kronik durumlar için ilaç tedavisi sürecindeyseniz ve deri üzerinde aktif enfeksiyon yaşamaktaysanız lazer epilasyon için sakıncalılar grubundasınız demektir. Bunun dışında kadın ve erkek tüm hastalara lazer epilasyon uygun olsa da yine de doktorunuza geçridiğiniz rahatsızlıkların bir özetini belirtmenizde fayda var.

Lazer epilasyon için uygunsanız hangi lazer sisteminin sizin kıl tipinize uygun olduğunu tespit edin. Alexandrite lazer, Diyot lazer ve Nd- yag lazer sistemlerinden her biri farklı kıl tipi ve ten rengi üzerinde etkilidir. Eğer kendiniziçin yanlış olan bir lazer epilasyon sistemi ile deneyimsiz kişilere lazer epilasyon işlemi yaptırırsanız vakit ve nakit kaybetmiş olursunuz.

Tüm bu husulardan sonra lazer epilasyon tedavisine başladıysanız her seanstan sonra dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.

  • Her seanstan sonra mutlaka yüksek koruma özelliğine sahip güneş kremleri kullanmalısınız.

  • Seanslardan sonra seyreden 2 gün boyunca uygulama alanını yıkamamalısınız.

  • Bunlara ek olarak işlem gören alanı tahriş etmemelisiniz.

 

Bu durumlara dikkat etmezseniz deri üzerinde yaralar, kabuklanmalar, hafif yanıklar ve hasssasiyetler oluşur.

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Yaptırdıktan sonra güneş ışınlarına dikkat edin

Yaz aylarında yapılan lazer epilasyon cilt sağlığı açısından sakıncalıdır. Ben cildimi güneşten mutlaka korurum birşey olmaz? şeklinde savunmalar yanlıştır. Çünkü lazerin ısı enrjisi kıl köklerini uyarırken cilt yüzeyine de ısı verir. Bu enerji üzerine Güneş ışınları için deri daha duyarlı olur ve her zamankinden daha fazla etkilenir. Bu sebeple yaz aylarında lazer epilasyon cilt üzerinde deri sağlığını bozabilecek tahribatlar yaratabilir ve sakınca oluşturur.

bottom of page